Windows Server 2022 Datacenter
799 €

Kliknij, aby zweryfikować nasze partnerstwo
Platforma: Windows
Język: Multilanguage
Rdzenie: Unlimited
CPU: UP to 4
Klucz: Lifetime
Wersja: Datacenter
Dostawa produktu odbywa się tego samego dnia!
Skaluj wirtualną infrastrukturę bez ograniczania zasobów serwerowych. Windows Server 2022 Datacenter został stworzony dla organizacji uruchamiających wiele maszyn wirtualnych, usług klastrowych i infrastrukturę definiowaną programowo na jednym hostcie fizycznym. Edycja Datacenter zapewnia nieograniczone prawa do środowiska systemu operacyjnego oraz kontenerów Hyper-V na w pełni licencjonowanych serwerach, pomagając zespołom IT konsolidować obciążenia przy zachowaniu przestrzeni do dalszego rozwoju.
Microsoft Windows Server 2022 Datacenter zapewnia firmom kontrolowaną platformę do hostowania kluczowych dla biznesu aplikacji, usług katalogowych, usług plików, baz danych i wirtualnych pulpitów. Zamiast zarządzać oddzielnymi systemami operacyjnymi w rosnącym środowisku sprzętowym, administratorzy mogą centralizować obciążenia za pomocą Hyper-V i narzędzi do zarządzania Windows Server. To ogranicza rozrost serwerów i tworzy bardziej spójny model działania w środowiskach produkcyjnych, testowych i odzyskiwania po awarii.
Wirtualizacja to kluczowa zaleta. Edycja Datacenter została zaprojektowana z myślą o silnie zwirtualizowanych środowiskach, w których limity liczby instancji w edycji Standard mogą okazać się zbyt restrykcyjne. Wdrożenie wielu maszyn wirtualnych na odpowiednio licencjonowanym hoście zapewnia większą gęstość obciążeń i upraszcza planowanie wydajności. Hyper-V obsługuje też zaawansowane możliwości maszyn wirtualnych, w tym migrację na żywo, klastry awaryjne i replikację maszyn wirtualnych, pomagając utrzymać dostępność ważnych usług podczas prac serwisowych, zmian sprzętowych lub planowania odzyskiwania na poziomie całej lokalizacji.
- Nieograniczone prawa do wirtualizacji: Uruchamiaj nieograniczoną liczbę środowisk systemu operacyjnego Windows Server oraz kontenerów Hyper-V na w pełni licencjonowanych serwerach fizycznych, wspierając gęste wdrożenia prywatnej chmury.
- Storage Spaces Direct: Buduj wysoce dostępną pamięć masową definiowaną programowo z wykorzystaniem lokalnych dysków w klastrowanych serwerach. Może to zmniejszyć zależność od oddzielnych współdzielonych macierzy, przy jednoczesnym zachowaniu odpornej i skalowalnej pojemności.
- Sieci definiowane programowo: Stosuj zasady sieciowe i zwirtualizowane usługi sieciowe w oprogramowaniu, dając administratorom większą kontrolę nad środowiskami segmentowanymi i wielodostępnymi.
- Shielded Virtual Machines: Chroń obsługiwane maszyny wirtualne przed nieautoryzowanym dostępem, korzystając z szyfrowania i kontroli zaufanego hosta. Jest to szczególnie przydatne tam, gdzie administratorzy muszą odizolować wrażliwe obciążenia.
- Ulepszenia bezpieczeństwa i wydajności SMB: Szyfrowanie SMB AES-256 wzmacnia ochronę transferów plików, a kompresja SMB może przyspieszyć wybrane operacje kopiowania plików w sieci.
- Obsługa secured-core server: Korzystaj z kompatybilnych funkcji bezpieczeństwa sprzętowego, aby pomagać chronić oprogramowanie firmware, systemy operacyjne i warstwy wirtualizacji przed współczesnymi zagrożeniami infrastrukturalnymi.
Usługi przechowywania i sieci są projektowane z myślą o środowiskach, w których liczy się dostępność. Storage Spaces Direct umożliwia klastrowanym węzłom łączenie wewnętrznej pamięci masowej w odporną platformę pamięci definiowanej programowo. Sieci definiowane programowo wspierają zwirtualizowaną kontrolę sieci, pomagając zespołom stosować spójne zasady, gdy obciążenia przemieszczają się między hostami. Te funkcje dostępne wyłącznie w edycji Datacenter sprawiają, że jest ona szczególnie odpowiednia dla organizacji budujących klastry Hyper-V, prywatne chmury, infrastrukturę oddziałową lub zmodernizowane platformy centrów danych.
Bezpieczeństwo jest wbudowane w warstwę serwera. Windows Server 2022 wprowadza ulepszenia bezpieczeństwa wspierające aktualne praktyki korporacyjne, w tym TLS 1.3 dla obsługiwanych bezpiecznych połączeń oraz silniejsze opcje szyfrowania SMB. Funkcje secured-core server współpracują z kompatybilnym sprzętem, aby pomagać chronić przed atakami na poziomie firmware i rozruchu. Shielded Virtual Machines dodają dodatkową warstwę ochrony dla zwirtualizowanych obciążeń, pomagając organizacjom chronić wrażliwe usługi w środowiskach z delegowaną administracją infrastruktury.
Ten system operacyjny serwera Microsoft jest przeznaczony dla sprzętu 64-bitowego. Microsoft określa minimalny procesor 64-bitowy o taktowaniu 1.4 GHz, co najmniej 512 MB pamięci RAM dla instalacji Server Core lub 2 GB dla instalacji z Desktop Experience, a także nośnik o minimalnej pojemności 32 GB dla systemu operacyjnego. Rzeczywiste wymagania rosną w zależności od liczby maszyn wirtualnych, konfiguracji pamięci masowej, usług sieciowych i wdrożonych aplikacji biznesowych. Jako oprogramowanie, Windows Server 2022 Datacenter nie ma fizycznych wymiarów materiałowych ani obudowy; pojemność wdrożenia zależy od wybranego sprzętu serwerowego i architektury.
Windows Server 2022 Datacenter integruje się z uznanymi rolami serwerowymi i usługami infrastrukturalnymi Microsoft, w tym Active Directory, DNS, DHCP, Hyper-V, Failover Clustering, Remote Desktop Services oraz Windows Admin Center. Jest odpowiedni dla organizacji standaryzujących się na technologiach zarządzania i tożsamości Microsoft, a jednocześnie potrzebujących zaawansowanych funkcji wirtualizacji, pamięci masowej i sieci. Licencje dostępu klienta oraz wymagania licencjonowania opartego na rdzeniach należy ocenić w odniesieniu do końcowego projektu wdrożenia.
Wybierz Windows Server 2022 Datacenter dla infrastruktury, która musi konsolidować, chronić i skalować się. Microsoft łączy nieograniczone prawa do wirtualizacji z definiowaną programowo pamięcią masową, siecią i wielowarstwowymi funkcjami bezpieczeństwa, dając zespołom IT w przedsiębiorstwach platformę stworzoną do długoterminowej pracy w centrum danych, a nie do pojedynczych serwerów.
| Marka |
Microsoft |
|---|
2 opinie dla Windows Server 2022 Datacenter
Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.
Najczęściej zadawane pytania
Dla kogo Windows Server 2022 Datacenter sprawdzi się najlepiej?
Windows Server 2022 Datacenter najlepiej sprawdzi się w organizacjach obsługujących silnie zwirtualizowaną infrastrukturę, wiele maszyn wirtualnych, usługi klastrowe lub infrastrukturę definiowaną programowo na jednym hoście fizycznym.
Jaka jest główna zaleta edycji Datacenter?
Główną zaletą jest obsługa nieograniczonej liczby środowisk systemu operacyjnego i kontenerów Hyper-V na w pełni licencjonowanych serwerach. Dzięki temu nadaje się do konsolidacji wielu obciążeń na mniejszej liczbie hostów fizycznych.
Czy Windows Server 2022 Datacenter może pomóc ograniczyć rozrost serwerów?
Tak. Centralizując obciążenia za pomocą Hyper-V i narzędzi do zarządzania Windows Server, zespoły IT mogą zmniejszyć potrzebę zarządzania oddzielnymi systemami operacyjnymi w rosnącym środowisku sprzętowym.
Czy ten produkt nadaje się do hostowania kluczowych dla biznesu aplikacji?
Tak. Windows Server 2022 Datacenter zapewnia kontrolowaną platformę do hostowania kluczowych dla biznesu aplikacji, usług katalogowych, usług plików, baz danych i wirtualnych pulpitów.
Czy Windows Server 2022 Datacenter obsługuje przemieszczanie maszyn wirtualnych?
Tak. Hyper-V obsługuje zaawansowane możliwości maszyn wirtualnych, takie jak migracja na żywo, co może pomóc administratorom przenosić obciążenia podczas prac serwisowych lub zmian infrastruktury.
Czy ta edycja wspiera planowanie wysokiej dostępności?
Tak. Funkcje takie jak klastry awaryjne i replikacja maszyn wirtualnych mogą pomóc utrzymać ważne usługi podczas prac serwisowych, zmian sprzętowych lub planowania odzyskiwania po awarii.
Dlaczego warto wybrać Windows Server 2022 Datacenter dla środowiska zwirtualizowanego?
Została zaprojektowana z myślą o środowiskach, w których potrzebna jest duża liczba maszyn wirtualnych, a limity instancji wynikające z edycji mogą stać się zbyt restrykcyjne. Ułatwia to planowanie pojemności i wspiera większą gęstość obciążeń na odpowiednio licencjonowanych hostach.

Lars V. (zweryfikowany) –
Windows Server 2022 Datacenter aangeschaft voor een nieuwe Hyper-V-host met meerdere virtuele machines. De levering van de licentiegegevens verliep snel en de activatie ging zonder problemen. Na de installatie konden we de bestaande virtuele servers vrij eenvoudig overzetten en verder configureren. Vooral de ruime virtualisatiemogelijkheden zijn voor ons een groot voordeel, omdat we op één fysieke host zowel productie-, test- als beheeromgevingen draaien. Ook de bekende Windows Server-beheerfuncties en de integratie met Active Directory maakten de overstap overzichtelijk. De prijs was in verhouding tot het aantal workloads acceptabel en we hoefden geen losse licenties voor iedere virtuele omgeving aan te schaffen. Tot nu toe werkt het systeem stabiel en voldoet de Datacenter-editie goed aan onze verwachtingen.
techTuga84 (zweryfikowany) –
A licença do Windows Server 2022 Datacenter chegou rapidamente e a ativação foi simples, sem qualquer complicação. Está a funcionar muito bem no nosso host Hyper-V, sobretudo pela possibilidade de criar várias máquinas virtuais sem ficar limitado ao número de instâncias. Compra muito positiva e com uma excelente relação qualidade-preço para uma infraestrutura virtualizada.